עבודות מחול ווידאו: אישקט / 116 סיבות (2016), (2019) Heavily Ever After

מאת מעין ליבמן-שרון ויערה ניראל

45 דקות

48 שעות

35₪

אישקט / 116 סיבות (2016)

עבודת מחול ווידאו מאת מעין ליבמן-שרון ויערה ניראל. שיתוף פעולה בין כוריאוגרפית, אמנית וידאו ומדענית ננוטכנולוגיה הוליד יצירה החוקרת את נקודת הממשק בין הניכור הטכנולוגי למצב החרדה הקיומית האנושי. הגוף החי נבחן מתחת לעדשת המיקרוסקופ- מוגדל, משוכפל, מפורק ויוצר עולם מולקולרי מסובך, קרוב להפליא למציאות הכאוטית שאנו חיים בה. 'אישקט/ 116 סיבות' הינה עבודת מחול ווידאו (דואט לשתי רקדניות עם הקרנת וידאו חיה) הלוקחת את השראתה הראשונית מהתהליכים הדינאמיים והקינטיים המאפיינים את תנועת חלקיקים ננומטרים ומהצורניות המשתנה של תאים בגוף האנושי, וחותרת לעיסוק בחרדה ודאגה קיומית.

דימויי הוידאו המוקרנים על הרקדניות מייצרים חלל נגטיבי, תלת מימד ומסגור חדש של התנועה בחלל, התנועה של הרקדניות מפוסלת בעזרת הוידאו ויוצרת משמעות חדשה בממשק בין אמנות המסך לגוף הנע. העבודה נוצרה במסגרת פרויקט 'ננוארט' – המשלב אמנות וננו מדע. ביוזמת האוניברסיטה העברית, עיריית ירושלים, מרכז מחול שלם, הזירה הבין-תחומית ומעמותה. היצירה עלתה לראשונה בפסטיבל מחול שלם 2016.

 

Heavily Ever after (2019) 

עבודת מחול ווידאו מאת מעין ליבמן-שרון ויערה ניראל

מעין ליבמן שרון ויערה ניראל משיבות מבט לביטוי האייקוני שרודף אותנו Happily ever after. דרך דואט בין רקדנית לוידאו, הן בוחנות – מה מתרחש ביום שאחרי 'עצם היום הזה'? מנקודת המוצא של הסולו האיקוני של פינה באוש "The man I love" הן מתבוננות על הפער בין הפנטזיה למציאות; בין הרצון הפנימי האישי לציפייה החברתית; ובוחנות אילו דימויים מוזנים תדיר אל ראשינו וליבנו הגורמים לנו לאמץ את הנרטיב הזה.

היצירה עלתה לראשונה בפסטיבל אינטימדאנס 2019

 

 

אישקט / 116 סיבות (2016)
יוצרות
מעין ליבמן-שרון ויערה ניראל
כוריאוגרפיה
מעין ליבמן-שרון
וידאו, עיצוב חלל ובמה
יערה ניראל
שותפה ויועצת בתחום המדעי
פרופ' עפרה בני
רקדניות
מיה רשף וארין שאנד
ליווי אמנותי
רובי אדלמן
שותפות ליצירת המקור
מיכל אגסי, לורה קירשנבאום
הלחנה ועריכת פסקול
עמית בן עטר
מוזיקה
Terry Riley
עיצוב תלבושות
גלי ליבריידר
צילום
עידו כהן
צילום סטילס
בארט גריטנס

: | : | :