אוליביה קורט מסה | DIPTYCH: THE HISTORICAL PRESENT

DIPTYCH: THE HISTORICAL PRESENT
ערב סולו מורכב, המשקף אספקטים מגוונים של נשיות היצירה התגבשה משני חלקים הנוצרו כמנוגדים זה לזה, בשיחה זה עם זה ובקיום עצמאי זה לצד זה. כל חלק הוא פרשנות של אוליביה קורט מסה למגדר ונשיות באבולוציה של הפמיניזם, בה היא ממקמת את עצמה. מערכה ראשונה: Whenever I’m alone הוא מסעה של אישה אל השכבות הגולמיות, המכאניות, הבוערות והדחופות, הנסתרות והשבריריות של עצמה – גופה משמש כבן לוויה בלתי נפרד לדיאלוג. מערכה שנייה: A traveling bag, a body and me הוא מעשה קסם של הבניית נשיות. התגלמות של ההיסטורי והמיתולוגי בשילוב עם הציפייה והאפשרויות הפיזיות של נשים. DIPTYCH בוחן את משקל הבשר הממשי ואת משקל הציפייה החברתית; ערכים שמכתיב המגדר והגוף שהוא האישה.

אוליביה קורט מסה (1980) אמנית מחול צ'יליאנית-ישראלית, הפועלת בתחומי המחול והמייצג ב-25 השנים האחרונות. אוליביה זכתה לחיות בשלוש מדינות שונות, צ'ילה, גרמניה וישראל. יצירתה שואבת השראה מניואנסים תרבותיים עמוקים, שינוי נקודת המבט וניסיונה כמהגרת. אוליביה המירה את דתה ובנתה בתים בכל אחד מהמקומות, היא אמא לשלוש בנות ופעילה פמיניסטית. שילוב הגורמים המניעים אותה, אמהות, חיים, ריקוד ואומנות, מאתגרים את יצירתה ומעוררים אותה לחיפוש המפקפק באוטונומיה הגופנית, בגוף הנשי ובגוף החברתי. העבודות של אוליביה הן וידוי. היא מוקסמת מהאופן שבו הפסיכולוגיה שלנו קשורה לגופניות שלנו, מסע חייה הייחודי ניכר בגוף יצירותיה העשיר.
 

רעיון, כוריאוגרפיה, ביצוע: אוליביה קורט מסה.
יוצר שותף מערכה ראשונה: יוחאי גינתון.
תלבושות: מערכה ראשונה: אוליביה קורט מסה.
מערכה שנייה: רוזי כנען
טקסט מערכה שנייה: קטעים מתוך: Un violador en tu camino” from Las Tesis / Olivia Court Mesa with excerpts from “A woman looking at men looking at women” from Siri Hustvedt מוזיקה: Deep, deep Breaths by Carlos Niño / Lieder Ohne Worte, Book 2, Op.3 (Excerpts): No.6 in F-Sharp Minor, MWV U 110 “Venetianisches Gondellied” by Felix Mendelssohn, Deniss Kozhukhin / Mezame (Awakening), Carlos Niño, Miguel Atwood-Fergeson / The Reminder of Long Ago, Joanna Brouk / Pajarillo Negro, Paz Court with her Coros Feminiles.
עיצוב תאורה: מערכה ראשונה: יואב בראל.
מערכה שנייה: אמיר קסטרו.
ניהול אומנותי מערכה ראשונה: דנה רוטנברג ועודד גרף.
ניהול חזרות: דיולה זווארי.
צילום : אפרת מזור 
המערכה הראשונה: Whenever I’m alone נוצרה עבור פסטיבל הרמת מסך 2021. המערכה השנייה: A traveling bag, a body and me נוצרה ב2022 במסגרת תוכנית אומן אורח במרכז סוזן דלל ולפסטיבל בין שמיים וארץ.
DIPTYCH: THE HISTORICAL PRESENT הופק בתמיכת מועצת הפיס לתרבות ואמנויות, קרן קרן, מרכז סוזן דלל למחול ואוליביה קורט מסה.

 

יום ראשון
23/04/2023
20:30
סטודיו אורה - לא מסומן
50₪
יום רביעי
05/07/2023
20:30
סטודיו אורה - לא מסומן
50₪