אנאבל דביר | W O M E N O F S O U N D S – קרשנדו זָהָב

המופע -קרשנדו זָהָב

במחול-הרוק ושירת הכפר שלנו, שַׁבְנוּ להתלהק ולאצור עוד רְחָמִים אל כנופיית השֵׁדוֹת שאנו. רגע הבחירה, ההכתרה, חוצה את ציר הזמן שלנו שוב. מי תילחם עבורנו, בשבילכן.ם? תלחים את דם ליבה בזהב, חדורת פאתוס, טעונת גאווה; תהפוך היא ללֶשֵׁד עצמותיה מול השלד של עצמה.

בדיוק כאן מתחילים שירים וריקודים של מעשיה המשנעת טקסי קול ופולקלור בהשראת מדינת המזרח של הים השחור: גֵּאוֹרְגִיָה, וביקום מקביל שמוצאו מן הדמיון.

אנו חייבות אֶפּוֹס זה להיסטוריה הכתובה בדם.

המופע יכלול ערום חלקי ושפה גרפית

האמנית

אנאבל דביר היא כוריאוגרפית, פרפורמרית, אמנית קול וסאונד, החוקרת את אמנות המופע החי דרך המתח הקיים בין התפיסה לתחושה ובין הנשמע לנראה. 

לצד הרכב הנשים שהקימה, W O M E N  O F  S O U N D S, יוצרת פרקטיקות פיזיות-ווקאליות ובוחנת אסתטיקות חדשות הממזגות בין המציאות הנשית לעולמות של פנטזיה. דביר מלחינה בעין כוריאוגרפית-מוזיקלית את התגלמותו של הצליל החי וצורתם הוויזואלית של נופי-קול משתנים, בכדי להתמיר תשוקות, תפיסות ורגשות אנושיים. 

דביר היא בוגרת לימודי תואר שני בכוריאוגרפיה ותואר ראשון בהצטיינות דיקן של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים; והתוכנית לכוריאוגרפיה של מרכז כלים. זוכת פרס שר התרבות לשנת 2022 ומלגת DanceWEB לשנת 2018 פסטיבל ImPulsTanz וינה אוסטריה. עבודותיה מוצגות בארץ ובעולם: גרמניה, איטליה, קרואטיה, אטלנטה ארה"ב, ספרד, ליטא, גאורגיה, דנמרק וצרפת.

כוריאוגרפיה, בימוי, טקסט, עיצוב הפקה קולית ומוסיקה חיה:
אנאבל דביר

מופיעות יוצרות:
זוהר יחיאלי, יעל שרייבר, ליל גורן, נועה שווה, תמר סון, תמר קמינסקי, אנאבל דביר

מוסיקה מקורית חיה

גיטרה בס, חשמלית ומפוחית: זוהר יחיאלי

תופים, צ'לו פסנתר, בס ומפוחית: תמר קמינסקי

סקסופון, צ'לו, פסנתר ואקורדיון: יעל שרייבר

דולי ( Georgian Doli): אנאבל דביר

פסקול מקורי – דודוק, פעמונים ונשיפה : אנאבל דביר

עיצוב במה ותפאורה : זוהר שואף, אנאבל דביר

עיצוב אור: יאיר סגל

עיצוב תלבושות: ערן שני

טכנאי סאונד: אורגד מרציאנו

ניהול מופע: דנה שובל

הפקה: אנאבל דביר | WOMEN OF SOUNDS

בתמיכת:

AGORA – Cité Internationale de la Danse מונפלייה צרפת; מועצת הפיס לתרבות ולאמנות – מפעל הפיס; תכנית מעגל הכוריאוגרפים 2023 של המכון הכוריאוגרפי; ביה"ס למחול מבית החברה לתרבות ופנאי – נס ציונה; להקת TeatrInGestAzione נאפולי – איטליה ופסטיבל נאפולי 2023 WHEN SIRENS HAD WINGS; עמותת הכוריאוגרפים; מנהל התרבות והספורט ופרויקט הרמת מסך 2022

העבודה נוצרה במסגרת תוכנית הרזידנסי של

מרכז סוזן דלל, עבור פסטיבל תל אביב דאנס 2023

שבת
02/09/2023
21:00
סטודיו זהבה וז'אק - לא מסומן
90₪