אנסמבל מחול קייזר אנטונינו | הקראוון השקט

אנסמבל מחול קייזר אנטונינו | הקראוון השקט
בכורה
היצירה הכוריאוגרפית החדשה של אבי קייזר וסרג'יו אנטונינו נובעת מהרעיון העתיק והאקטואלי כאחד של "המסע", לא רק כפעולה פיזית הכרוכה בכח וביכולות שלנו, אך גם כמטאפורה לעבר מקום "אחר" שלא תמיד ניתן להגיע אליו ואולי שגם אינו קיים.
נקודת ההתחלה לעבודה זאת, היא תערוכת צילום "הקראוון השקט" של הצלמים שרון זינדני ושביט ווס סביב כמה מעבודותיו של האמן דני קרוון אשר הוצגה ב- פסטיבל Akzente בעיר דיסבורגר, גרמניה בחודש מרץ האחרון. הצילומים הפכו להיות המקור האסתטי ממנו נשאבו תוכן וצורה. הגוף ועולמו הרגשי נמצאים במרכז התמונות, הקולטות את תנודות הגוף המשתנה והזז לעבר האור, הצל והמשטחים שונים.

כמשחק מילים על שמו של האומן, הפרויקט "הקראוון השקט" מביא את שני הכוריאוגרפים אל עולם מטפיזי ותיאטרלי שבו הנוף, הטבע והגוף הרוקד, מתמזגים כדי לתת חיים לסדרה של תנועות ומצבים.הזמן מקבל משמעות ויזואלית ויוצר פרספקטיבות אילמות המלאות במשמעות קיומית.
אבי קייזר וסרגיו אנטונינו חיים ויוצרים בארץ משנת 2013. מאחוריהם ניסיון עשיר של עבודה בתחום המחול עם עשרים עבודות קבוצתיות ושלוש דואטים שהוצגו ברחבי אירופה, ארה"ב וישראל. שניהם ניהלו משנת 2002 את המרכז למחול "The Roof", בדויסבורג, גרמנייה כאשר הם אומנים אורחים של העיר והמוזיאון לפיסול מודרני לאמברוק. קייזר עבד בשיתוף פעולה הדוק עם סוזנה לינקה כרקדן וכוריאוגרף, ויצר עבודות בין היתר בקנדה, ארה"ב, סנגל, האופרה של פאריס וציריך. משרד התרבות הצרפתי העניק לו את תואר פרופסור למחול מודרני על סמך סמכותו הבינלאומית בתחום זה. אנטונינו הוזמן ליצור בביאנלה של ונציה, זכה בפרס סאכרוב, ויצר מספר עבודות עבור בית הספר היוקרתי לאומניות פאולו גראסי במילאנו. קיבל את תואר המאסטר בתולדות האמנות באוניברסיטת לה סאפיינצה ברומא. ביצירותיהם קיים דגש חזק על המקום, הזירה בה מתרחשים הדברים. בשנים האחרונות חלק גדול מעבודתם נעשית במרחב הציבורי בשיתוף עם ארכיטקטים וצלמים. אחד מהפרויקטים המובילים שלהם הקיים משנת 2009 הוא הדואט במקום שלך שמביא את הריקוד לביתם של האנשים, לכיתת בית הספר, למקום העבודה או לכל חלל אפשרי אחר בו מתקיימת אינטימיות המאפשרת התבוננות אחרת בתנועה.

רעיון,כוריאוגרפיה וריקוד: אבי קייזר וסרג'יו אנטונינו
סאונד: ענבל דושי
צילום: שרון זינדני

 

 

יום שישי
12/08/2022
12:30
סטודיו ירושלמי
50₪
שבת
13/08/2022
18:00
סטודיו ירושלמי
50₪