אריקה רינטוביץ׳-מובמנט פרוג׳קט Connected

ערב המורכב משתי יצירות הנעות סביב חיבורים. שתי העבודות הן פרי יצירה משותפת של חברי המובמנט פרוג׳קט יחד עם קינן דינקלמן ואלדד בן ששון.

1. טנקי- קינן דינקלמן
(ברלין) החברה המודרנית והקצב המסחרר בו היא נעה לפעמים זורקים אותנו למקום מנוכר בו קשה לנו לראות או לחוות את ההשפעה ההדדית שיש לנו אחד על השני כקולקטיב. ביצירה הזו קינן דינקלמן משקף את המטריאליזם הקיצוני שעלול לבלבל אותנו ועוסק בחיפוש אחר דרכים אלטרנטיביות לחיות כאן יחד בכדור. כקהילה. כאורגניזם אחד.

2. סטלה סטגנוס- אלדד בן ששון (ישראל/גרמניה)
מדבריו של אלדד: כנווד אני נוטה להציג את החוויות שלי כסיפורים, ונחשף לסיפורים של אחרים. סיפור יכול להתקיים בצורות שונות. המכנה המשותף של כלל מספרי הסיפורים הוא תנועה.  הנרטיב הוא פרדוקס. הוא מבקש להציג את האמת על ידי הסתרתה. המספר עורך את הסיפור כך שהוא מגלה אותו בהדרגה, תוך טשטוש האמת.  השפה הלא-וורבלית של הרקדנים אינה מצריכה אמת או קונספט אוניברסליים. בדומה ל׳סטורי-טלינג׳, היא נודדת בזמן ונעלמת. היא מתקיימת פעם אחת בלבד והיתר נותר בדמיון.
 

המובמנט פרוג׳קט הוא קולקטיב רקדנים ואמנים שהוקם ע״י אריקה רינטוביץ׳ ב2022. החברים בהרכב יוצרים יחד חומרים מקוריים וגם מזמינים כוראוגרפים אורחים ליצור יחד איתם. הפרוייקט מחבר יחד רקדנים יוצרים ותיקים ומנוסים עם הרבה שנות במה גם בארץ וגם בחו״ל. החברים בהרכב יוצאי להקות בת דור, הבלט הישראלי, להקת המחול הקיבוצית, ענבל פינטו ואבשלום פולק, בלט סמפראופר (דרזדן), פרוייקט סיוויק (ציריך) ועוד.

אריקה, מייסדת הפרוייקט, התחילה את הכשרתה המקצועית כרקדנית באולפן למחול בת-דור בתל אביב. במקביל למדה בבית הספר למחול של רינה שיינפלד ולאחר מכן בתיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. עם סיום הלימודים נכנסה להפקות עם להקת בת דור ולאחר מכן המשיכה את לימודיה בקונסרבטוריון הממלכתי לבלט בספרד ורקדה כפרילנסרית עם מיטב הכוראוגרפים במדריד. עם חזרתה לארץ סיימה תואר ראשון בלימודי מזרח אסיה והמשיכה לתואר שני בלימודי מזרח אסיה, תואר שני נוסף בפילוסופיה של המדעים ותואר ראשון נוסף במוסיקה. בין התארים המשיכה לרקוד בהפקות שונות בארץ ובחו״ל, בין היתר בפרוייקט סיוויק בציריך שם עבדה עם הכוראוגרף פיליפ סייר. במקביל לעבודתה כרקדנית תרגלה יוגה מגיל 11. בשנים האחרונות היא מתגוררת על הקו בין ישראל להודו ומכשירה מורים ליוגה. החזון הגדול שלה הוא להקים מרכז הוליסטי שיהיה בית לאמנות ורוח.

״תנועה נגד הזרם: להקת המחול הזו שונה מכל מה שראיתם!
מופע הבכורה של ה"מובמנט פרוג'קט" נקרא "חיבורים" ומאגד חבורה איכותית ומנוסה של אנשי גוף״
שני תמרי
ישראל היום

רקדנים שותפים ליצירה: ארתור אסטמן, אריקה רינטוביץ׳, עמית ירדני, נגה הרמלין, קתרי סיפולה כהן, הילה דקל
עיצוב תאורה: אבי יונה בואנו (במבי)
עיצוב פסקול: רותם ווינר צ׳ייקובסקי
עיצוב תלבושות: נועה עוז סתר
ניהול חזרות: איריס מרקו
דרמטורגיה: רייצ׳ל ארדוס
ניהול הצגה: רייצ׳ל ארדוס
ניהול והפקה: אריקה רינטוביץ׳
תודה מיוחדת לנעמי פרלוב על האוזן הקשבת והעצות הטובות.
צילום:רוסלו שמריה /אפרת מזור

 

יום חמישי
25/08/2022
19:00
אולם דלל
110 - 140₪