הרמת מסך – בכורות במחול | מסך 3

רותם וייסמן
"אלות, היו שלום. כעת אתור אחר צלכן"

יצירה בהשראת "אחר הצהריים של פאון": הרפרנסים האייקונים מתוך הפואמה של סטפאן מלארמה  (Stéphane Mallarmé), יצירתו המוזיקלית של קלוד דביסי, והבלט של ניז'ינסקי. בתוך ההתענגות על הנוסטלגיה וההיסטוריה, אנחנו חוגגים את האינסטינקטים, המיניות ועולם הפנטזיה בו נימפות ופאונים משתלבים זה בזה בחגיגת תשוקה. נוף הדמיוני, התנועתי והאסתטי במתקשר ברוחו עם שלוש היצירות.

כוריאוגרפיה: רותם וייסמן
רקדנים: אלה גיל, עמית זרצקי, זיו בשור, אלה פולק
מוסיקה: תאי רונה
עיצוב במה: עדי שמולביץ
עיצוב תלבושות – רעות שייבה
ניהול חזרות: מלני ברסון
הפקה: אלינה פלדמן
צלם :יאיר מיוחס 
תודות: ללהקת המחול ענבל, מרטון גלסר, ברברה גסו, ידביגה מורדרסקה, קטרינה קמפו, תמר רוזנצוויג, תום ניסים, רועי בקר, דורי מנור, רז מנטל, תמר הוניג, תמר צור וייסמן, אריאל וייסמן, דנה רוטנברג ועודד גרף. 

אנאבל דביר 

S H E D O T – אֶפּוֹס מרחב הדמדומים / הפרק הראשון

במחול-הרוק ושירת הכפר שלנו, שַׁבְנוּ להתלהק ולצבור עוד רֵחַמִים אל חבורת שֵׁ ד וֹ ת הברזל שאנו. רגע הבחירה, ההכתרה, חוצה את ציר הזמן שלנו שוב. מי תילחם בשבילנו, בשבילכן.ם? תלחים את דם ליבה בזהב, חדורת פאתוס, טעונת גאווה; תהפוך היא ללֶשֵׁד עצמותיה מול השלד של עצמה.

ובדיוק כאן מתחילים שירים וריקודים של מעשיה המשנעת טקסי קול ופולקלור בהשראת מדינת המזרח של החוף השחור: גֵּאוֹרְגִיָה, וביקום מקביל שמוצאו מן הדמיון.

אנו חייבות זאת להיסטוריה הכתובה בדם.

כוריאוגרפיה; טקסט; עיצוב הפקה קולית ומוסיקה חיה: אנאבל דביר
מופיעות יוצרות: גילי דדון, הילה פולברמכר, זוהר יחיאלי, יעל שרייבר, ליל גורן, נועה שווה, נעה קלר, תמר סון, תמר קמינסקי, אנאבל דביר
מוסיקה מקורית חיה: גיטרה בס: זוהר יחיאלי, תופים: תמר קמינסקי, סקסופון וצ'לו: יעל שרייבר, דודוק: אנאבל דביר
עיצוב תלבושות ותפירה: שלי בורמד
צלם :יאיר מיוחס 

העבודה התפתחה ונהנתה משהות אמן במרכז AGORA – CITE INTERNATIONALE DE LA DANSE מונפלייה צרפת; מתמיכת ביה"ס למחול – מבית החברה לתרבות ופנאי – נס ציונה; להקת TeatrInGestAzione נאפולי – איטליה 2021; ועמותת הכוריאוגרפים.
תודות: ניר וידן, ביה"ס למחול ותנועה – החברה לתרבות ופנאי נס ציונה, עדי דניאל, ביה"ס הדמוקרטי כנף – רמת הגולן, מנחם גורן, סלבה גפנר וצוות מרכז TanzFaktur – קלן גרמניה.  

שקד מוכיח
צלילות

אני חולמת שאני ושתי חברות רוקדות בתוך ריבוע גדול, 

מסביבנו הרבה אנשים יושבים ומסתכלים עלינו.

אנחנו לא מצליחות להפסיק לדקלם את הסיפורים שלנו, והם לוכדים אותנו בתוכם.

אני מחפשת דרך לצאת מהמלכודת ורואה שגם החברות שלי באותו המצב. 

אני מסתכלת על האנשים שיושבים מסביב ורואה שגם להם יש הרבה סיפורים בראש.

פתאום הסיפורים הופכים לציפור ענקית ואני עפה איתה גבוה. מלמעלה, אני שוכחת מה קרה לי ורק רואה המון אנשים דומים זה לזה. אני מתעוררת.

כוריאוגרפיה: שקד מוכיח
רקדנים יוצרים: מיכאל ילון, עמית שרף, שקד מוכיח
מוסיקה: יונתן קורן
עיצוב תלבושות: רעות שייבה
ניהול חזרות: ענת ועדיה
צלם :יאיר מיוחס 
תודות: סומייה מישל שלחה, עומר עוזיאל, ענת דרימר, מרכז קהילתי 'קלישר', מפעל הפיס לתרבות ואמנות, ענבל פרלמוטר, עינת בצלאל ו'המרכז הרוחני' בנווה שלום.

שבת
19/11/2022
20:00
סטודיו זהבה וז'אק - לא מסומן
50₪