יצירה חדשה של נטע ירושלמי | תנועה

יצירה חדשה של נטע ירושלמי | תנועה

היצירה החדשה של נטע ירושלמי היא סינתזה של יותר ממאה ציטוטים הלקוחים מקשת רחבה של ריקודים שבאים מתרבויות וז׳נרים שונים ומשונים. זוהי מעין שמיכת טלאים מורכבת ורדיקלית המבוססת על חומרים מושאלים, שמותחת את הרעיון הפלורליסטי עד שהוא כמעט נקרע. 

העבודה מציגה מוזיקה מקורית של המלחינה זוכת הפרסים פולה מת׳יוסאן, בהשתתפות רקדנים מקוריאה, סנגל, ישראל, טאיוואן, וארצות הברית. 

ב״תנועה״ ירושלמי מעמיקה את מחקרה האמנותי דרך יצירה של תכלית אחרת, כיוון חדש, והקשרים נוספים עבור עולם מחול. היא מחברת פרגמנטים של עבודות נבדלות לכדי קולאז׳ שיוצר שלם חדש ומרהיב. זהו מופע מקסימליסטי אשר משתמש בריקוד ככוח מאחד בעולם שברירי ומבולבל.     

״תנועה״ ממשיכה בדרכה של היצירה האחרונה של ירושלמי: 'Paramodernities' המורכבת משישה חלקים המוקדשים לניתוח מעמיק של יוצר.ת מחול אייקוני מהמאה העשרים:ניז'ינסקי, גרהם, איילי, פוסי, קנינגהם ובלנשין, בניסיון לעורר את השדים של העבר ולשתף אותם בשיח על ההווה. העבודה היתה בחירת המבקרים של הניו יורק טיימס. דאנס מאגזין תיאר את ירושלמי כיוצרת המשנה את תפיסתנו לגבי היצירות הקנוניות של המחול המודרני.

 

קורות חיים:

נטע ירושלמי היא כוריאוגרפית ורקדנית שגדלה במושב שורשים בגליל ופועלת בניו יורק מאז שנת 2000. היצירות שלה משתפות את הקהל בחוויה של הדברים כפי שהם נתפסים, אבל לא כפי שהם בהכרח ידועים, בניסיון לאתגר את ההבנה שלנו לגבי איך אנחנו נותנים ומקבלים משמעות.המחויבות האסתטית והאתית שלה היא למציאת שאלות ולא לנתינת תשובות. 

ירושלמי זכתה בפרסים רבים, כולל מלגת גוגנהיים, מלגת אומן באוניברסיטת פרינסטון, מלגת אומן בארצות הברית, מלגת מחקר של הספריה לאומנויות הבמה בניו יורק, מלגת אמנית מובילת דרך במרכז לבלט באוניברסיטת ניו יורק, מלגת כוריאוגרף בסיטי סנטר בניו יורק, מלגת ג׳רום רובינס בבוליאסקו שבאיטליה, ומלגת קרן ניו יורק לאמנות. 

קרדיטים:

יצירה חדשה מאת נטע ירושלמי 
יוצרים מופיעים: בר ג׳ונסון, קייטי ליאסקה, קריסטופר ראלף, קייטלין סקראנטון, ג׳ין ג׳ו סונג-בגין, שאו-רו טאנג, קילן ארנולד 
מוסיקה מקורית: פולה מת׳יוסאן
דראמטורגיה: קת׳רין פרופתה
עיצוב תאורה: תוצ׳ה יאסאק
עיצוב תלבושות: מגדלנה יארקובייצ׳
ניהול מופע: אמנדה אינו
צילום: מרינה לביטצקאיה
הפקה וניהול בשיתוף עם מירנדה רייט, לוס אנג׳לס פרפורמאנס פרטקטיס

 

יום שישי
05/08/2022
14:00
אולם דלל
85 - 180₪