להקת המחול טרישה בראון-50 שנות יצירה

להקת המחול טרישה בראון 

מרכז סוזן דלל למחול ולתיאטרון גאה לארח את להקת המחול טרישה בראון לציון שנת היובל לפעילות הלהקה. הלהקה בעלת השם העולמי, שנוסדה על ידי טרישה בראון – אחת מחלוצות תנועת המחול הפוסט מודרניסטי, תציג לקט עבודות אשר נאצר במיוחד עבור האירוע, הסוקר את עבודות הלהקה בין השנים 1973-1985. 

ההופעה תתחיל ברחבה המרכזית של מרכז סוזן דלל, בה הלהקה תופיע עם עבודתה Group Primary Accumulation משנת 1973, ובה ארבעה רקדנים השוכבים על גבם במרחק שווה זה מזה יוצרים סדרה של מחוות מתווספות. הלהקה תבצע גם את העבודה Locus Trio משנת 1980, שמקצבה נשען על מתווה של עשרים ושבע נקודות המסמנות קובייה בחלל סביב כל אחד מהרקדנים. 

ההופעה תמשיך על בימת אולם סוזן דלל, שם יזכה הקהל לצפות בשלוש עבודות מדוברות המהוות נקודות ציון היסטוריות בחייה של הלהקה: Watermotor משנת 1978, המתרחקת מהישירות והחריפות של עבודותיה המשימתיות של בראון מהתקופה הפוסטמודרניסטית, ומציגות במקומן תנועה עשירה המסמלת את סגנון העבודות העתידי של הלהקה; עבודות כגון Decoy משנת 1979, נשענת על  העבודה Glacial Decoy – שהיה שיתוף פעולה בין טרישה בראון ורוברט ראושנברג, שעבורה הוא יצר את התלבושות והאלמנטים ויזואליים, וכן Working Title משנת 1985, אחת מחקירותיה הראשונות של בראון, המציגה שמונה רקדנים בתלבושות צבעוניות ונועזות, בעיצובה של אליזבת' קאנון. 

 

טרישה בראון, 1936-2017 (המייסדת, הכוריאוגרפית והמנהלת האמנותית של הלהקה) נולדה בארבדין, וושינגטון, סיימה את לימודי המחול במילס קולג' שבקליפורניה,המשיכה את השתלמותה עם אנה הלפרין, עד שעברה לניו יורק בשנת 1961. כמו אמנים פוסטמודרניסטים אחרים, גם בראון מתחה את גבולות הכוראוגרפיה ושינתה את הריקוד המודרני לעד. בשנת 1970, בראון ייסדה את להקתה. היא שיתפה פעולה עם אמנים מרכזיים בתחום המוזיקה, התיאטרון והאמנות הפלסטית, ביניהם רוברט ראושנברג, דונלד ג'אד ואליזבת' מארי, וכן מוזיקאים כמו לורי אנדרסון, ג'ון קייג' ואלווין קורן. דרך שיתופי הפעולה האמנותיים האלו בראון יצרה גוף עבודות מגוון במיוחד של מעל מאה עבודות מחול. בראון ידועה גם כאמנית ויזואלית מצליחה; עבודותיה הוצגו בתערוכות, גלריות ומוזיאונים ברחבי העולם, והיא מיוצגת על ידי הסוכנת סיקמה ג'נקינס מניו יורק. טרישה בראון היא הכוראוגרפית הראשונה שזכתה בפרס ה –  Genius היוקרתי מטעם עמותת מק'ארת'ור. בנוסף היא זכתה במהלך השנים לפרסים רבים אחרים, וביניהם חמש מלגות מטעם הקרן הלאומית לאמנות, פרס ה"בסי" הניו יורקי עבור מפעל חיים, פרס על שם דורותי וליליאן גיש, וכן פרס הכבוד של Dance/USA. בראון נבחרה לGrande Dame של חברת וורב קליקלו, וכן Commandeur dans  l’Ordre des Arts et Lettres מטעם ממשלת צרפת. 

מייסדת, מנהלת אמנותית וכוריאוגרפית: טרישה בראון
מנהלת אמנותית שותפה: קרולין לוקאס
יועצת אמנותית: דיאן מאדן
רקדנים: ססיל קמפבל, מארק קרוסילאט, קימברלי פולמר, לאה איב, אמנדה קמט-פנדרי, קייל מארשל, פטריק מקגראת', סטיוארט שאג, היסיאו ז'ו טאנג.
מנהלת בפועל: ברברה דאפי

תכניות המחול של להקת טרישה בראון מתאפשרות הודות לתמיכתה של מועצת האמנות של מדינת ניו יורק, וכן על ידי משרד המושל. הפרויקט הזה נתמך בחלקו על ידי מענק מטעם הקרן הלאומית לאמנויות בארצות הברית. להקת המחול טרישה בראון מודה על תמיכתה הנדיבה של קרן הקהילה של ניו יורק, קרן האמנויות הלאומית של ארצות הברית, עמותת הווארד גילמן, ומועצת האמנות של מדינת ניו יורק ומשרד המושל. מימון נוסף כולל את עמותת פאן פוקס ולסלי ר. סמואלס, עמותת שוברט, עמותת גלאדיס קריבל דלמאס, עמותת הרקנס למחול, עמותת הייד ווטסון, מכון רולקס, וכן מכון Pathways projects. 

להקת המחול טרישה בראון רוצה להודות במיוחד ליושבת ראש הלהקה דורותי ליכטנשטיין, למועצת הנאמנים של הלהקה ולתורמיה האישיים.

יום ראשון
26/06/2022
19:00
אולם דלל
249 - 299₪