להקת המחול ענבל – קרית גת

׳קרית גת׳
אחרי ׳סוזן׳ יצירתו הראשונה של עמנואל גת ללהקת המחול ענבל שעלתה בקיץ 2021, עמנואל חובר שוב לרקדני הלהקה ליצירת החלק השני מתוך שלושה פרקים, המהווים מעין מסע בזמן, זה הקונקרטי ומקבילו הכוריאוגרפי. ׳קרית גת׳, פותחת צוהר למהלך שמנסה ללכוד את מרכיבי היסוד בפעולתו הכוריאוגרפית של עמנואל גת, ובו זמנית, למקם אותם ב׳כאן׳ הישראלי על רבדיו השונים. המבט מבחוץ, על המקומי המוכר כל כך, ועם זאת המורכב מחלקים הולכים וגדלים של מוכר פחות ופחות בחלוף השנים, מייצר דינמיקה ייחודית המותחת את גבולות התהליך, מזמנת הפתעות למכביר ונוסכת על העבודה נופך אישי.

תיאטרון מחול ענבל ענבל – תאטרון מחול והמרכז האתני רב תחומי מבקש לבסס את עצמו כבית לעשייה אמנותית עכשווית המעודדת שיח תרבותי מגוון ופתוח בין כל קבוצות החברה הישראלית. אנו מבקשים לעורר שאלות חדשות סביב יצירה, מחקר ודיון אמנותיים בסוגיות של זהות, אתניות, מסורת ומורשת תוך התבוננות בעבר ובחינת ההווה. במסגרת חזון זה נפעל לעידוד שיתופי פעולה ויוזמות של יצירה ושיח בין יוצרים, אמנויות ומוסדות ולעשייה מחדשת ומאתגרת. להקת ענבל נוסדה בישראל ב-1949 על ידי הרקדנית והכוריאוגרפית זוכת פרס ישראל, הגב' שרה לוי-תנאי כדי להמשיך את המסורת העשירה של תרבות יהודי תימן ולשלב אותה ביצירה מודרנית עכשווית. להקת ענבל, בניהולה האמנותי של לוי-תנאי, זכתה במשך ארבעים שנה רצופות להצלחה רבה, הן בארץ והן בעולם. להקת המחול ענבל פועלת כיום לצד המרכז האתני הרב תחומי מבקשת להמשיך ולהגשים את חזון הלהקה מימיה הראשונים. לקדם את אמנות המחול ולשמר, לפתח ולבטא את המיוחד בה באמצעות מחקר ושיח מתמשך ומתבונן.

כוריאוגרפיה: עמנואל גת
ניהול חזרות: תמר בר לב 
ניהול הצגה: – רקדנים: איתי מאיר, אשד ויסמן, יהונתן (ג׳ון) שעל, יניב אוירך, נועם דויטש, נועה גרוניך, סיליא מרעי, רומי כהן, רוני פייגלר.
תלבושות: עומרי אלבו
תאורה: עמנואל גת
מוסיקה: ל.ו. בטהובן – סונטה לפסנתר מס 29 בסי במול, אופוס 106 (פרק 3) פסנתר: דניאל ברנבוים. ׳אהבת הדסה׳ – אבנר גדסי. מילים: רבי שלום שבזי, לחן: עממי תורכי. ל.ו. בטהובן – סונטה לפסנתר מס 32 בדו מינור, אופוס 111 (פרק 2). פסנתר: מיצוקו אושידה. ׳נפרדנו כך׳ – אבנר גדסי. מילים: סמדר שיר
לחן: אבנר גדסי.
ניהול הפקה: קורל פלג
מנכ"ל ומנהל אמנותי: אלדד גרופי
צלמת: תמרה דקל

 

 

יום חמישי
05/01/2023
20:30
אולם דלל
120 - 140₪