להקת המחול פרסקו – יורם כרמי – O.K-19

להקת המחול פרסקו – יורם כרמי – O.K-19

"ערב יצירות רפרטוארי של שני יוצרים ישראלים בבכורה עולמית.

הערב בוחן שתי נקודות מבט ייחודיות אך שונות מאוד על הטבע האנושי כוחו ויכולותיו ומתמודד באופן ישיר עם הייחוד שלנו כאנשים וכאמנים בתקופות קשות. תנועה, סאונד, גוף, הומור, כאב ויופי הם המרכיבים הבולטים של ערב זה.

 

היצירה ON של עדי סלנט היא עבודתה הראשונה ללהקת מחול ישראלית לאחר שיצרה עבודות לתיאטרונים וללהקות שונות בעולם. עדי ששמשה במשך כחמש שנים כמנהלת האמנותית השותפה בלהקת המחול בת- שבע, יצרה את ON ממקום אישי מאד בצילה של טרגדיה קשה ואבדן, ובהשראת הפער בין הקצוות: התרגשות, תחושת חיות, יצירה, עונג, לצד שבריריות, סופיות, כאב ועצב.

 

יצירתו Kapow של אייל דדון הנחשב כאחד היוצרים המסקרנים והמוערכים בסצנת המחול בישראל ובעולם, חוקרת את הכוחות והחולשות שלנו כבני אדם, תוך כדי בניית הדרך להעצמה אישית בעזרת "כוחות העל" שיש בנו.

להקת המחול פרסקו עלתה על הבמה לראשונה בשנת 2002 כקבוצת מחול עצמאית שהוקמה על ידי יורם כרמי והייתה חברה בעמותת הכוריאוגרפים שאיגדה בתוכה יוצרים עצמאיים בתחום המחול. מאז הקמתה ועד היום גדלה הלהקה והיא נחשבת כיום אחת הלהקות הבולטות בתחום המחול המודרני בישראל ופועלת מתוך בית פרסקו למחול ותרבות שהקימה בשכונת נווה שאנן בדרום תא.

להקת המחול פרסקו שמה לה למטרה לקדם ולחשוף את אמנות המחול לקשת מגוונת של קהלים ותלמידים, לפעול לחינוך לרבגוניות בשיח התרבותי בישראל ולפעול לקידום ולחשיפה של יצירה ישראלית בארץ ובעולם.

רפרטואר הלהקה מורכב מיצירותיו של יורם כרמי מנהלה האמנותי והיוצר העיקרי ומיצירותיהם של כוריאוגרפים אורחים.

כוריאוגרפיה: (ONׂ) עדי סלנט. (KAPOW) אייל דדון

רקדנים: להקת המחול פרסקו

ניהול חזרות: ענבר נמירובסקי, נועה שריג , נעה רוזנטל

עריכה ועיצוב סאונד: (ONׂ) עידן קופפרברג. (KAPOW) אייל דדון

עיצוב תלבושות: (ONׂ) מתן אנחיסי. (KAPOW) The Laundry Basket

עיצוב תאורה: יואב בראל

מנהלת להקה: נעמה קוטנר

מנהלת הפקה: קורל פלג

צילום: אפרת מזור / אבי לוסקי

יום שני
27/12/2021
20:30
אולם דלל
110 - 140₪
יום רביעי
19/01/2022
20:30
אולם דלל
110 - 140₪