להקת המחול קמע – במדבר דברים

הפקה מחודשת
לאחר שכל יצירותיו הקודמות עסקו במתרחש בחדרי חדרים,
יוצא תמיר גינץ הפעם אל החוץ, אל המדבר על נופו הפיזי והאנושי כמקור השראה.
 
היצירה מתקיימת במרחב פתוח מלא עוצמה, שקט מסתורי אך גם פראי. זהו מקום בו משוחררים ממוסכמות אורבניות. "במדבר דברים" ממזגת מציאות עכשווית עם תעתוע קדום, דחפים ראשוניים ללא רסן, יחסים בין פרטים ושבט, טקסי פולחן ורגעי אינטימיות. "במדבר דברים" הועלתה לראשונה ב 2014 , זכתה להצלחה גדולה והיוותה נקודת מפנה בשפה התנועתית של להקת המחול קמע, ובה גינץ לראשונה שיתף פעולה עם המוזיקאי אבי בללי. ההפקה חוזרת לבמה עם קאסט מחודש שמביא איכויות חדשות ליצירה.
 
כוריאוגרפיה: תמיר גינץ
מוזיקה מקורית: אבי בללי
תלבושות: אנה מירקין
תאורה ובמה: שי יהודאי
 
ביקורות:
"גינץ מקשיב למדבר ולדימוים שהוא מעורר, ואולי זה סוג של בריחה מהמציאות או פשוט שאיפה להתרפק על היופי של המדבר ולראות איך גוף הרקדנים קולט את האנרגיה של הסביבה.
הרקדנים טובים, הכוריאוגרפיה מקצועית ונולדת ממקום של אהבה, ואולי אלה רגעים של נחת של צפייה במחול משובח שמנקה את הראש". "הארץ", רות אשל
 
"המדבר הוא מרחב פתוח, ראשוני כמעט, שיש בו מסתורין וטבע פראי. דברים הם כבר חפצים, אובייקטים מתורבתים מצד אחד, או רכיבים לשוניים מצד שני (מלשון דיבור). ובדיוק את התנועה הזאת מנסה גינץ ללכוד ולייצג. מנסה, ומצליח. משהו טוב עובר כנראה על תמיר גינץ, שהתמסר להנאה הגדולה הכרוכה בריקוד. גוף הרקדנים נפרש ונמתח ללא הרף, וחקר את המפגש עם החלל, עם גופים נוספים, מבלי לחשוש מהאלימות שאולי טמונה בו, ומבלי להחביא את העדינות היפה שבוקעת ממנו." "עכבר העיר", טל לוין
 
"התנועה עצמה כוללת רטט פנימי, הילוך מרחף כמעט מעל גחלי-האדמה המדברית, מעופים מרהיבים, כמו בקטע המרשים שבו חמשת הרקדנים, חשופי חזה, הם כנשרים החגים ומלמעלה ומחפשים את טרפם למטה. אבל בעיקר היה זה השילוב הטבעי והמעניין בין מחוות ותנועות השואבות מהבלט הקלאסי לבין פרצי תנועה חדשה, עכשווית, שיצר חוויות של רגעי מחול יפים במיוחד.  הלהקה כולה הפגינה יכולת טכנית טובה, והמעברים בין האישי לכללי קלחו בזרימה שלרגעים הייתה חרישית מאוד ובאחרים הייתה כהתפרצות לבה לוהטת. בסך הכל "במדבר דברים" היא יצירה שמצליחה להעלות בדמיון את המרחבים הגדולים של המדבר." "הבמה", צבי גורן.
 
"יצירתו החדשה של תמיר גינץ ללהקת המחול קמע לוקחת את הצופה למסע מדברי מסקרן ומהנה במדבר…רקדני הלהקה רוקדים את פניו השונים בכישרון ומפגינים יכולת… תוך שהוא יוצר קומפוזיציות מעניינות, ובזמן הבלטת כמה מחולות דואט וטריו יפים במיוחד, גינץ מצליח להעמיד עבודה שמציעה לקחת את הצופה למסע במחוזות הטבע הרחוקים. גינץ עצמו, שכבר שנים עובד בבאר שבע ולאחרונה גם עבר להתגורר בה, מכיר בוודאי את המדבר ומבקש לחלוק עם הקהל משהו ממנו…" "TIME OUT" , יעל אפרתי.
 
 
יום שלישי
11/05/2021
21:00
אולם דלל
110 - 140₪