להקת יסמין גודר – מתרגלים אמפתיה # 2על2

 

להקת יסמין גודר – מתרגלים אמפתיה # 2על2

מאז 2019 להקת יסמין גודר מפתחת פרויקט מחקר תחת השם ״מתרגלים אמפתיה״, ומתוכו מפתחת סדרה של תירגולים, סדנאות, מפגשים קהילתיים ומופעים. כל אחת מהפעולות הללו חוקרות את המושג אמפתיה דרך מגוון פריזמות וגישות, מתוך רצון לבדוק מה מאפשר לנו להיחשף רגשית. מה גורם לנו להזדהות עם אחרים ועם עצמנו כאשר נתן נוצר מרחב בטוח לפעול בתוכו? וכיצד ניתן לפתח פרקטיקות, טקסים, כוריאוגרפיות ושירים אשר יאפשרו לנו להיחשף למורכבות של עצמנו ואחרים?

הערב נפתח עם ״מתרגלים אמפתיה # 2על2״ מפגש המזמין 8 אנשים מהקהל (בהרשמה מראש) לצאת לחווייה תנועתית משותפת ואינטימית עם 8 רקדנים, על ריבוע בגודל 2 מטר על 2 מטר. התרגול, שנוצר מתוך אילוצי תקופת הקורונה, מבקש, על אף המגבלות, ליצור מרחב בטוח המשלב הקשבה, משחקיות, ריפוי וגילוי משותף. 

"״מתרגלים אמפתיה״ מסמנת אופק אוטופי: היא מציעה אלטרנטיבה לעולמנו המנוכר, ואומרת שביכולתנו לתרגל את יחסנו לאחר- אם רק נאפשר לעצמנו להשתתף, לקחת חלק פעיל בגופנו, להקשיב ולהגיב". רן בראון, הארץ

 

יסמין גודר נולדה בירושלים וגדלה בניו-יורק. בשנת 1999 חזרה גודר לחיות בישראל והקימה את להקת יסמין גודר. הלהקה הציגה רבות בישראל ובחו״ל במסגרות מגוונות, בניהן: פסטיבל מרכז לינקולן, ההאו בברלין, טאנזהאוס NRW בדיסלדורף, פסטיבל המחול של מונפלייה, פסטיבל B-motion בסאנו דל גראפה, קונסטנפסטדסארטס בריסל, בית האופרה של סידני ועוד. יסמין זוכה פרסים רבים : פרס הבסי בניו-יורק בשנת 2001, פרסי משרד התרבות לכוריאוגרפית ולביצוע להקת מחול, פרס רוזנבלום של עיריית תל אביב, פרס לנדאו של מפעל הפיס ועוד. בשנת 2015 גודר הקימה את פרויקט ״קהילה בתנועה״ הכולל שיעורי מחול דו שבועיים לאנשים המתמודדים עם מחלת הפרקינסון, פיתוח מופעים בביצוע משתתפים עם יכולות פיזיות מגוונות והפקת כנסים בינלאומיים בנושא של מחול וקהילה.

יצירה, כוריאוגרפיה: יסמין גודר
דרמטורגיה: מוניקה ג'ילט ואיציק ג׳ולי
רקדנים יוצרים: אורטל אצבחה, אור אשכנזי, כרמל בן אשר, ניר וידן, ארי טפרברג, תמר קיש, שולי אנוש, ענת ועדיה, יסמין גודר

עיצוב חלל ותאורה: עומר שיזף

עיצוב סאונד: ליאור פינסקי
עיצוב תלבושות: תמר בן כנען

צילום: תמר לם ואורי רובינשטיין 
ניהול הפקה: עומר אלשייך
ניהול אדמיניסטרטיבי: זהר אשל-עכו

משך העבודה 25-30 דקות 


לתשומת ליבכם:
אין כניסה למאחרים
המקומות שמורים עד תחילת המופע
יש להגיע עם אישור ההזמנה מודפס או דרך הסמארטפון
ניתן להיכנס למופעים ללא הגבלות התו הירוק

 
שבת
16/10/2021
18:30
סטודיו זהבה וז'אק - לא מסומן
60₪
שבת
16/10/2021
19:15
סטודיו זהבה וז'אק - לא מסומן
60₪
שבת
16/10/2021
20:00
סטודיו זהבה וז'אק - לא מסומן
60₪