להקת יסמין גודר – מתרגלים אמפתיה #1

מאז 2019 להקת יסמין גודר מפתחת פרויקט מחקר תחת השם מתרגלים אמפתיה, ומתוכו מפתחת סדרה של תירגולים, סדנאות, מפגשים קהילתיים ומופעים. כל אחת מהפעולות הללו חוקרות את המושג אמפתיה דרך מגוון פריזמות וגישות, מתוך רצון לבדוק מה מאפשר לנו להיחשף רגשית. מה גורם לנו להזדהות עם אחרים ועם עצמנו כאשר נתן נוצר מרחב בטוח לפעול בתוכו? וכיצד ניתן לפתח פרקטיקות, טקסים, כוריאוגרפיות ושירים אשר יאפשרו לנו להיחשף למורכבות של עצמנו ואחרים?

״מתרגלים אמפתיה # 1״

יצירה המתמקדת ביחסים ובחיבור בין המופיעים, תוך שהם צוללים לסקור פיזי וווקלי, אשר חושף את הנופים הרגשיים שלהם. בתוכו, הם משחקים עם בניית מרחב בו אמפתיה יכולה להיחקר כדרך לתמוך, לעודד ולהגיב לעומק ולמורכבות של צרכיהם האישיים והקולקטיביים.
"״מתרגלים אמפתיה״ מסמנת אופק אוטופי: היא מציעה אלטרנטיבה לעולמנו המנוכר, ואומרת שביכולתנו לתרגל את יחסנו לאחר- אם רק נאפשר לעצמנו להשתתף, לקחת חלק פעיל בגופנו, להקשיב ולהגיב". רן בראון, הארץ

יסמין גודר נולדה בירושלים וגדלה בניו-יורק. בשנת 1999 חזרה גודר לחיות בישראל והקימה את להקת יסמין גודר. הלהקה הציגה רבות בישראל ובחו״ל במסגרות מגוונות, בניהן: פסטיבל מרכז לינקולן, ההאו בברלין, טאנזהאוס NRW בדיסלדורף, פסטיבל המחול של מונפלייה, פסטיבל B-motion בסאנו דל גראפה, קונסטנפסטדסארטס בריסל, בית האופרה של סידני ועוד. יסמין זוכה פרסים רבים : פרס הבסי בניו-יורק בשנת 2001, פרסי משרד התרבות לכוריאוגרפית ולביצוע להקת מחול, פרס רוזנבלום של עיריית תל אביב, פרס לנדאו של מפעל הפיס ועוד. בשנת 2015 גודר הקימה את פרויקט ״קהילה בתנועה״ הכולל שיעורי מחול דו שבועיים לאנשים המתמודדים עם מחלת הפרקינסון, פיתוח מופעים בביצוע משתתפים עם יכולות פיזיות מגוונות והפקת כנסים בינלאומיים בנושא של מחול וקהילה.
 

יצירה, כוריאוגרפיה: יסמין גודר
דרמטורגיה: מוניקה ג'ילט ואיציק ג׳ולי
רקדנים יוצרים: אורטל אצבחה, אור אשכנזי, כרמל בן אשר, ניר וידן, ארי טפרברג, תמר קיש
עיצוב חלל ותאורה: עומר שיזף
עיצוב סאונד: תומר דמסקי, ליאור פינסקי
עיצוב תלבושות: הילה שפירא
ניהול הפקה: עומר אלשייך
ניהול אדמינסטרטיבי: זהר אשל-עכו

צילום: תמר לם 


לתשומת ליבכם:
אין כניסה למאחרים
המקומות שמורים עד תחילת המופע
יש להגיע עם אישור ההזמנה מודפס או דרך הסמארטפון
הכניסה למופע לפי התו הירוק – יש להציג תעודת תו ירוק או תעודת מחלים, לצד תעודה מזהה
שבת
16/10/2021
21:00
סטודיו זהבה וז'אק - לא מסומן
80₪