להקת יסמין גודר – מתרגלים אמפתיה #3

להקת יסמין גודר
מתרגלים אמפתיה # 3
בכורה

בפעם הראשונה מזה עשרים וחמש שנות יצירה ללהקה, גודר יוצרת ומבצעת מופע באורך מלא לבדה.
באביב 2020, יסמין החלה לעבוד על יצירה חדשה – מתרגלים אמפתיה #3 – מופע סולו בביצועה שיעלה בבכורה בחודש יולי 2021, Festival Frankfurter Positionen  ב-Mousonturm, פרנקפורט. הסולו מתמקד באותן שאלות ונושאים אותם גודר חקרה עם הלהקה מזה שנתיים סביב המושג אמפתיה, אבל הפעם מחזיר אותם חזרה אליה, אל הגוף והמהלכים האישיים שלה. היצירה מתרגלים אמפתיה #3, הנוצרת בזמן התפשטות נגיף הקורונה, בתקופה של התכנסות ובידוד הנחווים באופן גלובלי, מהדהדת ומתכתבת עם תכנים אלו, ועם השאלות הפנימיות על טיפול ודאגה עצמית, וכיצד שניהם פותחים מרחבים חדשים של גילוי. 

מאז 2019 להקת יסמין גודר מפתחת פרויקט מחקר תחת השם מתרגלים אמפתיה, ומתוכו מתפתחת סדרה של תרגולים, סדנאות, מפגשים קהילתיים ומופעים. כל אחת מהפעולות הללו חוקרת את המושג 'אמפתיה' דרך מגוון פריזמות וגישות, מתוך רצון לבדוק מה מאפשר לנו להיחשף רגשית. מה גורם לנו להזדהות עם אחרים ועם עצמנו כאשר נוצר מרחב בטוח לפעול בתוכו? וכיצד ניתן לפתח פרקטיקות, טקסים, כוריאוגרפיות ושירים אשר יאפשרו לנו להיחשף למורכבות של עצמנו ואחרים?
 

יסמין גודר נולדה בירושלים וגדלה בניו-יורק. בשנת 1999 חזרה גודר לחיות בישראל והקימה את להקת יסמין גודר. הלהקה הציגה רבות בישראל ובחו״ל במסגרות מגוונות, ביניהן פסטיבל מרכז לינקולן, ההאו בברלין, טאנזהאוס NRW בדיסלדורף, פסטיבל המחול של מונפלייה, פסטיבל B-motion בסאנו דל גראפה, קונסטנפסטדסארטס בריסל, בית האופרה של סידני ועוד. לאורך השנים יסמין זכתה בפרסים רבים וביניהם פרס הבסי בניו-יורק בשנת 2001, פרסי משרד התרבות לכוריאוגרפית ולביצוע להקת מחול, פרס רוזנבלום של עיריית תל אביב, פרס לנדאו של מפעל הפיס ועוד. בשנת 2015 גודר יזמה את פרויקט "קהילה בתנועה" הכולל שיעורי מחול דו-שבועיים לאנשים המתמודדים עם מחלת הפרקינסון, פיתוח מופעים בביצוע משתתפים עם יכולות פיזיות מגוונות והפקת כנסים בינלאומיים בנושא מחול וקהילה.
 

יצירה, כוריאוגרפיה וביצוע: יסמין גודר
דרמטורגיה וניהול חזרות: ניר וידן
דרמטורגית הפרויקט ״מתרגלים אמפתיה״: מוניקה ג׳ילט
אובייקטים: גילי אבישר
עיצוב קונסטרוקציה: גילי גודיאנו
עיצוב תאורה: תמר אור
צילום: תמר לם
מוזיקה: Beating Stick: Track 4 from the album Stick Music by Clogs
Composed by Padma Newsome; Arrangement by Padma Newsome; Performed by Jennifer Choi, Erik Friedlander, Bryce Dessner, Padma Newsome
Asaf Avidan – Different Pulses
מוזיקה מקורית: ליאור פינסקי
עיצוב תלבושות: שירלי איציק
ניהול הפקה: עומר אלשייך
ניהול אדמיניסטרטיבי: זהר אשל עכו 

 A production by Yasmeen Godder Company and Künstlerhaus Mousonturm.
A work commissioned by the Festival Frankfurter Positionen 2021, an initiative of the BHFBank Foundation.
Supported within the framework of the Alliance of International Production Houses by the Federal Government Commissioner for Culture and the Media.

                           


לתשומת ליבכם:
אין כניסה למאחרים
המקומות שמורים עד תחילת המופע
יש להגיע עם אישור ההזמנה מודפס או דרך הסמארטפון

יום רביעי
30/03/2022
20:00
סטודיו זהבה וז'אק - לא מסומן
110₪