להקת מחול שאדן | שהגוף זוכר -בכורה!

להקת מחול שאדן | "When the Body Remembers" | "כשהגוף זוכר"

"כשהגוף זוכר" עוסק בהפרעה פוסט-טראומטית שלאחר הנכבה והשפעתה החוצה דורות. כאילו שהייתה מדבקת. הפוסט-טראומה שלאחר הנכבה מקננת מתחת לעורו של כל אחד מאתנו, והיא צפה על מישורי גופינו בצורה של הפרעות פסיכולוגיות ופיזיות.

מה חווה מערכת העצבים לאחר הרגע הטראומטי, איך מגיבה מערכת הנשימה, מחזור הדם, מערכת העיכול, המפרקים, עמוד השדרה? כיצד נוצר המתח והתרופפות השרירים? ואיך כל זה קשור לדיאלוג בין השכל, הנשמה, הרוח, האינטואיציה, האינסטינקט והאנרגיה?

"כשהגוף זוכר" הוא פרשנויות פיזיות שנמשכות למקרים של נפילה, תקומה, התקוממות ודעיכה.

זה דומה ליצירה מוזיקלית או ציור מופשט, כאשר מתחילים לחפש משמעות בתוכם, טעם המוזיקה נעלם, וקווי הציור הולכים ומתאבנים.

להקת שאדן למחול נוסדה בנצרת בשנת 2019 על ידי הכוריאוגרפית שאדן אבו אל-עסל, במטרה להוות בית לרקדנים/יות פלסטינים/יות שבחרו בריקוד כמקצועם ועיסוקם. כיום הלהקה מהווה מרחב פתוח לרקדנים בארץ ובחו"ל, ושואפת להוות מרכיב משמעותי בפיתוח תחומי האמנות והמחול בחברה הערבית בפרט, ובעולם בכלל. חלק מיצירותיה של הלהקה נחקרות, מתגבשות ומוצגות בחללים פתוחים, תוך קיום דיאלוג עם ההיסטוריה של המקום על רבדיה השונים, וחיבורה להווה. 

שאדן אבו אל-עסל היא רקדנית, מורה וכוריאוגרפית הפועלת ויוצרת בנצרת, בה הקימה מערך שלם של מסגרות לימוד ופרויקטים בתחום המחול. הרציונל שמנחה אותה הוא פיתוח אומנויות המחול והבלטתן בחברה הערבית, ויצירת מרחב חופשי לתלמידים ותלמידות, שיאפשר התפתחות מקצועית והשלמת מסע התמחות בתחום אומנויות המיצג והמופע. דרכה המקצועית התחילה עם סיום לימודי התואר הראשון במחול באקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים, בשנת 2001. באותה שנה החלה לעבוד כרקדנית בלהקת תיאטרון ענבל, שם רקדה עד שנת 2005. ב-2005 שאדן החליטה להקים פרויקט משלה בעירה, נצרת. היא ייסדה את בית ספר נצרת לבלט ומחול עכשווי, השייך לעיריית נצרת, וניהלה אותו עד 2016. בשנים אלה החלה ליצור את עבודותיה האישיות. ב־2016 ייסדה את עמותת אלמדינה לתרבות ואמנות, ובמסגרתה הקימה את בית הספר עאידה לבלט ומחול עכשווי. ב־2019 ייסדה את להקת המחול שאדן.  

Shaden Dance Company | "When the Body Remem

יום שלישי
02/08/2022
19:30
סטודיו זהבה וז'אק - לא מסומן
90₪