מיכאל גטמן | Songs and Borders // أغاني وحدود

أغاني& وحدود SONGS& BORDERS הוא פרויקט רב תרבותי המאגד שש נשים פעילות ולוחמות, כל אחת בדרכה, בצפון הארץ -הגליל העליון – אלג‘ליל אלאעלא ألجلیل الأعلى, והגולן- אלג'ולאן الجولان.

פרויקט זה צמח מתוך רצון לחקור את הסיפורים, הפיוטים והתנודות, במטרה לייצר מרחב בו אפשר לשמוע קולות שונים. קולות הקיימים מתחת לפני השטח, מתחת לאבן, ליד מפתן הדלת, בין הגבולות. יחד, אנו לומדות כיצד הידע מופק ומגולם בגוף הפרטי, מאתגרות את הגבולות האישיים והקולקטיביים, בוחנות נרטיבים שונים בנוף הפוליטי וחולקות את הדחיפות האנושית שלהם כפי שהיא משתקפת בגוף.

היצירה היא מארג אנושי צבעוני, כור היתוך של תרבויות, שפות ומדיומים, אך גם עוצרת ושוהה בקולה הפרטי, האישי, הייחודי של כל אחת ואחת. יחד לעסנו, הפכנו והגמשנו את קווי המתאר של עצמינו. אפשרנו למשהו חדש לבצבץ מתוך הקרקע הנוקשה שמגדירה את זהותנו.

תודה מכל הלב לרוני שביט על חלקה בתהליך ובמופע.

מיכאל גטמן נולד בישראל להורים יוצאי ברית המועצות לשעבר, דורה קרולין וזכריה גטמן שעלו לישראל מלנינגרד הסובייטית אחרי נסיון כושל של דיסידנטים רוסים לחטוף מטוס כדי להמלט מברית המועצות ב1970- – "מבצע חתונה". מיכאל חוקר ומסוקרן לגבי הקשר שבין שפה לתנועה, תגובות קוגניטיביות, הפרטיקולרי והמופשט, והיכולת להגיב למצבי קיצון בקשת רגשות רחבה. לאורך השנים שיתף פעולה עם מגוון רחב של אמנים ויצר פרויקטים ועבודות כוריאוגרפיות רבות, ועבודותיו מוצגות על במות ובפסטיבלים בארץ ובעולם. במקביל לעשייה הכוריאוגרפית, עוסק מיכאל גם בהוראה ומוזמן בקביעות להעביר שיעורים, סדנאות וכיתות אמן, בין היתר בתחומי היצירה והאימפרוביזציה, במוסדות ובמרכזי מחול מובילים בישראל ובחו“ל. מיכאל הוא בעל תואר שני MA מטעם אוניברסיטת האדרספילד, אנגליה. כפרפורמר, היתה לו הזכות ללמוד ולעבוד עם יוצרים כגון אוהד נהרין, אמנדה ק. מילר, מרגרט דונלון ווויליאם פורסיית'.
 

מאת מיכאל גטמן
משתתפות יוצרות: נירה אגמון, ראבעה חלבי, רונית נחמיאס, ניבין אליאס, מרינה אבזאח
דרמטורגיה: יעל ונציה
מוסיקה מקורית: מיכאל גטמן
ניהול חזרות ועיצוב בובה: מעיין צמרת
עיצוב תאורה: ברוכי שפיגלמן
עיצוב תלבושות: משתתפות הפרויקט הפקה: מיה צ'פלין לוין
צילום: רוני ביטון
פיתוח ויזמות: עו״ד צחי כהן
ניהול הצגה: מיכל בן בסט

יום שני
09/10/2023
20:00
סטודיו זהבה וז'אק - לא מסומן
90₪