נטע ירושלמי -סדנא

במפגש הסדנה הזה עם הכיראוגרפית והרקדנית נטע ירושלמי, מרכז העבודה של המשתתפים יהיה סביב החומרים התנועתיים, השאלות הקונספטואליות, והמטודות הכוריאוגרפיות שבבסיס היצירה שלה MOVEMENT שמגיעה לסוזן דלל מניו יורק אחרי פרמיירה במרץ 2022.

נטע עובדת עם מכלול חומרים ואסכולות תנועה שונות שמעניינות אותה ומהוות את הבסיס ליצירה הכוריאוגרפית הפורה והמולטידיציפלינארית שלה. 

הסדנה, שתתחיל בחימום ורעיונות טכניים, תערב חומרי רפרטואר ישירות מתוך MOVEMENT. יצירה זו היא סינתזה של יותר ממאה ציטוטים הלקוחים מקשת רחבה של ריקודים שבאים מתרבויות וז׳נרים שונים ומשונים. העבודה היא מעין שמיכת טלאים מורכבת ורדיקלית המבוססת על חומרים מושאלים, ומותחת את הרעיון הפלורליסטי עד שהוא כמעט נקרע.  

הסדנה תעודד שיח מילולי ער, ביקורתי, ורפלקטיבי, תוך כדי עשייה פיסית מדוייקת, מגוונות, ומאתגרת. נטע והמשתתפים יחברו יחד כדי ללעוס ולעכל שאלות שקשורות לזהות תנועתית, אידיאולוגיות ותרבויות גוף, בעלות ונכסים תנועתיים, כלכלה של שיתוף-מתנות-קהילה, ועוד; שאלות שאת חלקן אפשר לשאול רק דרך הגוף הנע.  

בואו מוכנים לזוז, לחשוב, להקשיב ולשתף.

נטע ירושלמי היא כוריאוגרפית ורקדנית שגדלה במושב שורשים בגליל ופועלת בניו יורק מאז שנת 2000. היצירות שלה משתפות את הקהל בחוויה של הדברים כפי שהם נתפסים, אבל לא כפי שהם בהכרח ידועים, בניסיון לאתגר את ההבנה שלנו לגבי איך אנחנו נותנים ומקבלים משמעות.המחויבות האסתטית והאתית שלה היא למציאת שאלות ולא לנתינת תשובות. 

ירושלמי זכתה בפרסים רבים, כולל מלגת גוגנהיים, מלגת אומן באוניברסיטת פרינסטון, מלגת אומן בארצות הברית, מלגת מחקר של הספריה לאומנויות הבמה בניו יורק, מלגת אמנית מובילת דרך במרכז לבלט באוניברסיטת ניו יורק, מלגת כוריאוגרף בסיטי סנטר בניו יורק, מלגת ג׳רום רובינס בבוליאסקו שבאיטליה, ומלגת קרן ניו יורק לאמנות. 

 

יום רביעי
03/08/2022
10:00
סטודיו זהבה וז'אק - לא מסומן
90₪