ערב משותף:אנדראה קוסטנזו מרטיני,רבקה לאופר ומץ ואן רוסום Mood ShiftresDawn

Mood shifters חיקוי רגשי הוא תהליך שבו אנו מפענחים את רגשות האחר דרך חיקוי של הבעת פניו או תנועתו. הדרך אל האחר עוברת, עוד בטרם השפה, דרך פניו באמצעות השמחה, הפחד, הגועל, הסקרנות, הכעס, העצב שהן מבטאות. ההופעה של הרגשות כלפי חוץ עוזרת לנו לנווט, להבין ולבטא את צרכינו האחד מול השני. אבל האם הם גם יכולים לשמש כמניפולציה לצרכים אישיים? ביצירה קצרה זו, שלושה רקדנים יוצאים למסע משותף עם הקהל ברחבי הבמה בחיפוש אחר אינטימיות, אהבה, ומעל הכל – הכרה, בכל מחיר.

Dawn מציע לקהל עולם ייחודי לשקוע בו – מחקר פיזי מורכב וסיפורי תיאטרון נשזרים יחד ליצירת ממד חדש של מרחב וזמן. שתי ישויות אבודות שנפגעו מהנסיבות מבקשות לפענח את העולם סביבם, ושואלות איך ניתן להבין את הקסם שאופף את החלל ומהדהד בכל טון. היצירה חוקרת את הלא נודע ואת מרחב המודעות, מציעה להרפות מהצורך להצליח ובמקום, לשגשג ביופיו של כישלון. לכודים בגוף לא מוכר, במסגרת וזמן, השאלה הופכת לשאלה של הסתגלות, והישרדות.
 

אנדראה קוסטנזו מרטיני נולד וגדל באיטליה, שם קיבל את השכלתו הראשונה במחול ובלט עכשוויים. בגיל 19 עבר למינכן, גרמניה, שם למד ב- Heinz-Bosl Stiftung Ballet Akademien. בשנת 2004 החל את הקריירה המקצועית שלו כרקדן בלט בתיאטרון Aalto Staats Essen. בשנת 2006 הצטרף ללהקת בת שבע וביציע יצירות מהרפרטואר של אוהד נהרין שרון אייל, החל את פעילותו כמורה לגאגא וכוריאוגרף דרך תוכנית "רקדן יוצר" של הלהקה. בשנת 2010 הצטרף ל- Cullberg Ballet בשטוקהולם, שם הופיע במשך שנתיים ברפרטואר של בנואה לאצ'מבר, אלכסנדר אקמן, קריסטל פייט, ג'פטה ואן דינטר וטילמן אודונל. בשנת 2012 חזר לישראל והצטרף להקת המחול ענבל פינטו ואבשלום פולק והחל ליצור יצירות משלו. רבקה לאופר ומתאוס ואן רוסום הם כוריאוגרפים שבסיסם בישראל. רבקה מארצות הברית ובעלת תואר ראשון מקונסרבטוריון פוינט פארק בפיטסבורג. מתיאוס ואן רוסום מהולנד, ובעל תואר ראשון מבית הספר לאמנויות באמסטרדם. רבקה ומתיאוס נפגשו בישראל בשנת 2015 ומאז יצרו מספר יצירות משותפות. בימים אלו שניהם רוקדים בלהקת תיאטרון המחול של אבשלום פולק.

כוריאוגרף: אנדראה קוסטנזו מרטיני
רקדנים: זינה זינצ׳נקו, אלכסנדריה ניקול קלייר, גרי פול רייגן
דרמטורגיה: יעל ביאגון- ציטרון
עיצוב תאורה: יואב בראל
מוסיקה: Pierre Bastien, Angelo Badalamenti, Binya Reches, Giacinto Scelsi, Christian Gluck
עיצוב תלבושות: שירה וייס
הפקה: הילה ג'מילי
כוראוגרפיים: רבקה לאופר ומץ ואן רוסום.
רקדנים: גיל אלגברלי ותמיר גולן מוזיקה: מתאוס ואן רוסן ותומס ולסקוט
מעצבת תלבושות: נופר דוסוברי

 

 

יום שלישי
28/06/2022
21:00
סטודיו זהבה וז'אק - לא מסומן
90₪
יום רביעי
29/06/2022
21:00
סטודיו זהבה וז'אק - לא מסומן
90₪