פסטיבל ימי הפלמנקו | ערב גאלה – גמר תחרות הפלמנקו ומופע VIVA!

פסטיבל ימי הפלמנקו | ערב גאלה – גמר תחרות הפלמנקו ומופע VIVA!

חלקו הראשון של ערב הגאלה של פסטיבל ימי הפלמנקו יפתח עם הצגת ריקודי הבחירה של משתתפות שלב הגמר של תחרות הפלמנקו המקצועית בליווי מוזיקה חיה, ולאחריהם הכרזת הזוכות. בחלקו השני של הערב יוצג המופע המרכזי של הפסטיבל – VIVA! .¡VIVA! הוא שיר לחופש התנועה, מרחב שבו תפקידי מגדר בעולם מקודד כמו הפלמנקו, מפורקים בשמחה ובהנאה, ויוצרים פני שטח חדשים שלמרות שטרם נחקרו, אינם רחוקים.
מנואל לינאן
(Manuel Liñán), פרפורמר נדיב ומפתה בעוצמתו המסחררת, כבר מזמן זוכה לשבחים על אמנות הביצוע והכנות שבאמצעותן הוא שובר את כללי הפלמנקו. ¡VIVA! מציג רקדנים גברים בתלבושות פלמנקו נשיות מסורתיות, ובכך חושף את ביטויי הזהות הרבים שמתקיימים בכל גוף אנושי. זוהי טרנספורמציה שמשמעותה אינה בהכרח צורה של הסוואה, אלא דווקא חשיפה, והתגלות. באווירה של חגיגה, מנואל לינאן מציע במופע את הריבוי של ריקוד הפלמנקו, הן דרך צורותיו השונות והן דרך הייחודיות שלהן. הוא עושה את זה עם שישה רקדני פלמנקו, שיובילו את החקירה והצלילה אל היקום המרתק של הפלמנקו הקווירי.

מנואל ליניאן (Manuel Liñán) זוכה פרס המחול הלאומי הספרדי לשנת 2017, הרקדן/כוריאוגרף/במאי מנואל לינאן נולד בגרנדה ולמד אצל מנולטה ומריו מאיה האגדיים. הוא הוזמן פעמים רבות ליצור כוריאוגרפיות לבלט הלאומי הספרדי, לבלט הספרדי החדש, וללהקות של רפאלה קרסקו וטרזה נייטו, והמשיך לשתף פעולה עם דניאל דוניה במופע REW. בשנת 2008, ליניאן החל את קריירת הסולו שלו עם מופע הבכורה Tauro. בהמשך יצר את Mundo y Aparte ו-Sinergia, מופעים שהעניקו לו את ההזדמנות להופיע בפסטיבלים יוקרתיים כמו פסטיבל חרז, שם קיבל את פרס האמן החדש למחול לשנת 2012. שנה לאחר מכן הוענק לו פרס Max לאמנויות הבמה כרקדן הטוב ביותר, ופרס בחירת המבקרים Flamenco Hoy כרקדן הטוב ביותר. בשנת 2014 הציג בבכורה בפסטיבל חרז את Nómada, מופע שנתן ביטוי לכשרונו כרקדן וכוריאוגרף יוצא דופן, והוצג בהמשך בפסטיבלים המובילים בעולם. בשנת 2016 הציג את Reversible בפסטיבלים בינלאומיים מרכזיים, ביניהם Nîmes, Biënnale Flamenco Nederland, ופסטיבל הפלמנקו של לונדון, וכן זכה בפרס בחירת המבקרים בפסטיבל חרז. בשנת 2021 הציג לראשונה את יצירתו החדשה Pie de Hierro והוא ממשיך לסייר עימה בהצלחה רבה בספרד ובעולם.

תחרות הפלמנקו מטעם קרן עדי אגמון – קטגוריה מקצועית
מנהלת אמנותית: אדוה ירמיהו
הפקה: יעל טוכפלד
מוזיקאים מלווים:
שירה: יהודה 'שוקי' שויקי
גיטרה: אופיר עטר
פאלמאס: עדי עקיבא ואדוה ירמיהו
שופטים: מר מנואל ליניאן (ספרד), מר יאיר ורדי (ישראל), ד"ר עידית סוסליק (ישראל)

VIVA!
בימוי, כוריאוגרפיה, וריקוד: מנואל ליניאן
ייעוץ סצני: אלברטו ולאסקו
רקדנים: מנואל ליניאן, מנואל בטנזוס, ג'ונתן מירו, הוגו לופז, מיגל הרדיה, ויקטור מרטין, יואל פרר
כוריאוגרפיה: מנואל ליניאן, מנואל בטנזוס, ג'ונתן מירו, הוגו לופז, מיגל הרדיה, ויקטור מרטין, יואל פרר
מוזיקה: פרנסיסקו וינסה, ויקטור גוודיאנה, קיקה טרון
ייעוץ מוזיקלי: דוד קרפיו, אנטוניו קמפוס
גיטרה: פרנסיסקו וינסה
שירה: דוד קרפיו, אנטוניו קמפוס
כינור: ויקטור פיתרש פרונק "גוודיאנה"
כלי הקשה: קיקה טארון
עיצוב תאורה: אלווארו אסטרדה
עיצוב סאונד: אנריקה קבנייאס
ניהול במה: אוקטביו רומרו
עיצוב תלבושות: יאיזה פיניוס
ייצור תלבושות: גבי בסה, חוסה גלבאן (שמלות זנב)
נעליים: Arte Fyl
אפיון ועיצוב שיער: מאורו גסטון
צילום: MarcosGpunto
טקסט: עיבוד למשחק הדואנדה ותורתו של פדריקו גרסיה לורקה הפקה,
ניהול והפצה: אנה קרסקו, Peineta Producciones

 

 

שבת
25/03/2023
20:30
אולם דלל
199 - 249₪