פרויקט בודי – אוסטריה | ניוטופיה מאת פטרישיה אפרגי

פרויקט בודי – אוסטריה | ניוטופיה מאת פטרישיה אפרגי

בחברות שעדיין לא הוגדרו, אזרחי העולם שומעים את רחשיהם האחרונים של הדברים המוכרים, ולומדים לקבל את נוכחותו האורגנית של כאוס. הן ניצבות בפני דרישה דחופה: לייצר צלילים חדשים, דימויים חדשים ושפה חדשה, התעצב את מציאותנו העתידית. 
ניוטופיה. מסע גילוי של ארץ חדשה, שבה הפסד הופך לנצחון, בתצוגה מרהיבה של כשלונות. ניוטופיה, מקום של צדק, איזון ויופי, המגדירים מחדש דרכים להילחם, להתנגד, ליפול ולקום. 

ניוטופיה חוקרת את הקונספט של אוטופיה, תוך לקיחת השראה מהמשבר החברתי הנוכחי בו אנו חיים. כיצד זה מרגיש להיות אזרח של חברה בנסיגה? האם אנחנו יכולים להגיח כגיבורים מתוך הכשלון?

 BODHI PROJECT ידועה לאחת מלהקות המחול העכשווי הנחשבות ביותר עבור רקדנים מקצועיים באירופה. מאז היווסדה ב-2008 על ידי סוזן קווין, בודהי פרוג'קט היא חלק ממלכ״ר בשם Blackmountain – עמותה לקידום מחול מודרני ופרפורמנס באוסטריה ובעולם. בסיסה של הלהקה נמצא ב SEAD, האקדמיה למחול אקספרימנטלי בזלצבורג.

תחת חזונה האמנותי של סוזן קווין, הרפרטואר של בודהי פרוג'קט מערב מגוון רחב של סגנונות ועולה ברחבי העולם. רפרטואר הלהקה מציג את יכולות התנועה הטכניות והאמנותיות המורכבות של רקדני הלהקה, הדורשות שילוב של יכולות תיאטרליות ונוכחות בימתית גם יחד. העבודות נוצרות במיוחד עבור הלהקה. בודהי פרוג'קט היא פלטפורמה עבור קולות כוריאוגרפים חדשים בסצינת המחול הבינלאומית, תוך התמקדות בעבודות אוונגרדיות.

פטרישיה אפרג׳י  סיימה את לימודי המחול, תאטרון וכוריאוגרפיה באוניברסיטת אתונה, בית הספר למחול ניקי קוטקסאקי, אוניברסיטת ניס סופיה-אנטיפוליס ואוניברסיטת מידלסקס בלונדון. מייסדת להקת המחול Aerites, עבודותיה של פטרישיה הועלו בפסטיבלי מחול רבים ברחבי העולם. היא כותבת-שותפה של הספר History of Theatre and Theatrical Education וחברה בפסטיבל הבינלאומי לאמנים בתחילת דרכם (לונדון 2008). פטרישיה מלמדת מחול, תאטרון וכוריאוגרפיה באוניברסיטאות שונות ברחבי יוון ובעולם. בשנת 2021 היא ייסדה את האקדמיה לכוריאוגרפיה ביוון, בקווי החזון הכולל של להקתה Aerites.

 קונספט וכוריאוגרפיה: פטרישיה אפרג׳י
פרפורמרים: אלסנדרו סולימה, אנדריאה גיבנוביץ׳, דילן בראהים לאבויד, ג׳אגר וילקינסון, ג׳ין פרוקורר, לואיזה הליברון, פאולה טדאו.
ניהול חזרות: מאג׳ה פוטורביק
עיצוב תאורה: פטרישיה אפרג׳י, בירק וואן מאטנס
עוזרת תלבושות: סלין מאייר
פסקול: , Godspeed You!, Black Emperor, מאריהיקו הארה והילדור גונאדוטיש בשיתוף עם האשוקה, סאם סלייטר, יוהאן יוהאנסון, בי ג׳יי נילסן וסטילופסטייפה.
עריכת פסקול: קלייליה פאטרונו

משך העבודה: 60 דקות

ניהול הפקה: מאג׳ה פאטרונו
הפקה: Blackmountain/BODHI PROJECT, SEAD
מלגות התפנות: SQFARM/DE, SZZENE/AUT
תומכים: Stadt Salzburg, Land Salzburg, Bundesministerium für Kunst, Kultur, öffentlichen Dienst und Sport

סיור בתל אביב בתמיכת פורום התרבות האוסטרי

צילום: Bernhard Mueller

 

יום שישי
29/07/2022
21:00
אולם דלל
85 - 180₪