תאטרון מחול רנה שינפלד – "היומן"- בת קול ברוח – בכורה!

הרקדנית והיוצרת רנה שינפלד יוצאת בערב חדש, "היומן", מופע ראשון מול קהל מאז תחילת מגפת הקורונה. בלילות לבנים של ימי קורונה כתבה ורקדה רנה שינפלד את יומני הקורונה שלה- את הערב יצרה רנה בתוך החיים בימי הסגר, החיים בקופסאות וגם בתוך ההזדמנות הכמעט נדירה שנפלה בחלקינו לארגן מחדש את עצמנו, את המח והלב בתקוה לעתיד ולהמשך החיים ויצירה. המופע כולל ארבע יצירות המתכתבות זו עם זו ועם התחושות, התובנות, הרגשות אתם התעמתה רנה כיוצרת, מבצעת רקדנית וכותבת – בימי הקורונה.

שלושת החלקים הראשונים –סולו רנה שינפלד : 1."היומן" 2."שירי" 3."האי שלי המאושר" – בשילוב עבודת וידאו עם הציורים של האמנית אורנה אלשטיין

החלק הרביעי של הערב "לאן מכאן" יבוצע ע"י להקת מחול רנה שינפלד- מחול לששה רקדנים יוצרים בזמן קורונה השואלים "לאן מכאן"  לשירים שכתבה רנה שינפלד בימי קורונה. לסיום רוקדים ל"שיר ללא שם" "בת קול ברוח"

 

רנה שינפלד – רקדנית, כוריאוגרפית, מנהלת להקה ומורה למחול, אמנית חדשנית ועזת הבעה, שיצירותיה מגלמות בתוכן התרחשות קסומה של תנועה, תיאטרון, מוסיקה, ויזואליה כובשת, חושניות ומסתורין. מה לא נאמר על רנה שינפלד – "מלכת המחול הישראלי", "האורים והתומים של המחול הישראלי", הניו-יורק טיימס הגדיר אותה "אחת הרקדניות החשובות בדורנו". היתה בין מקימי להקת בת שבע בה רקדה 17 שנה ובשנת 1979 הקימה את "תיאטרון מחול רנה שינפלד" שבמסגרתו פועלים להקה, בית-ספר וסדנא. גידלה דור של יוצרים ,רקדנים, מנהלי להקות ומורים הפועלים בארץ ובעולם.יצרה למעלה מ – 90 יצירות וערבי מחול, שהועלו על הבמות החשובות ביותר בעולם, שם זכו לביקורות ושבחים ואף בפרסים רבים בארץ ובעולם. ביצירותיה מרבה רנה שינפלד לעשות שימוש בחפצים ובחומרים שונים, ויוצרת שפה אישית ייחודית לה. את עבודותיה מאפיינים רגש ורגישות, לצד אופי מבני מרשים במשחק עם צורה חלל וזמן.

 

"היומן" ,"שירי" ,"באי המאושר שלי"
ריקוד, כוראוגרפיה, שירים והקראה: רנה שינפלד
מוסיקה:קטיל ברונסטאד, דיוויד דארלינג, שלום חנוך ויהודית רביץ ,קולות ציפורים,מום
וידאו: "באי המאושר שלי" ציורים אורנה אלשטיין
תאורה:איליה פילשטיין

"לאן מכאן"
כוראוגרפיה שירים והקראה: רנה שינפלד
רקדנים יוצרים: ג'ואנה עופר, אילה יעקב, עתליה זהבי, לנה ריקנר, דניז קליין, אהד קלמי
מוסיקה: יאז קאז, קולות ציפורים, שלום חנוך ויהודית רביץ
תאורה: איליה פילשטיין

קרדיט תמונות: אגי בנדק, דברת אסולין, עופרה פרידמן


לתשומת ליבכם:
אין כניסה למאחרים
המקומות שמורים עד תחילת המופע
יש להגיע עם אישור ההזמנה מודפס או דרך הסמארטפון
הכניסה למופע לפי התו הירוק – יש להציג תעודת תו ירוק או תעודת מחלים, לצד תעודה מזהה

יום חמישי
22/04/2021
20:30
פריסת סטודיו זהבה חצי עיגול
90₪
יום שישי
23/04/2021
12:00
פריסת סטודיו זהבה חצי עיגול
90₪