תיאטרון מחול ענבל – סוזן מאת עמנואל גת

תיאטרון מחול ענבל
סוזן מאת עמנואל גת
חמש עשרה שנים לאחר שיצר עבודה חדשה במרכז סוזן דלל, וכמעט שלושים שנים מאז שדרך לראשונה בסטודיו למחול של המרכז, עמנואל גת חוזר ליצור עם ועבור רקדני להקת המחול ענבל. סוזן מציעה התבוננות רב-רובדית בזמן; באופיו המתעתע, ובאופן החמקמק בו הוא שזור בתודעתנו. העבודה מתבוננת במושג הזמן דרך חקירה כוריאוגרפית שמתמקדת בשאלות וחומרי היסוד של המדיום – תנועה, חלל, זמן והאופנים האין-סופיים בהם ניתן לארגן אותם. פס הקול של העבודה מורכב מקטעים מתוך מופע חי של נינה סימון, שביצירותיה המוזיקליות פותחת מרחבי זמן מקבילים, שמזמינים שיטוטים כוריאוגרפים ומאפשרים בהירות של מבט ומחשבה. סוזן היא תוצאה של מסע אישי בזמן, ובו זמנית, מפגש עכשווי עם דור חדש של אמני מחול מקומיים.

 

עמנואל גת, מהיוצרים הישראלים המשפיעים בעולם המחול כיום, החל לרקוד בגיל 23 במרכז סוזן דלל עם הכוריאוגרפים ליאת דרור וניר בן-גל. יצירתו הראשונה ארבעה ריקודים עלתה בפסטיבל גוונים במחול בשנת 1994, ואחריה יצר מספר רב של פרויקטים ועבודות שעלו במסגרות שונות בארץ ובחו״ל, וביססו את סגנונו הייחודי. בשנת 2003 זכה גת בפרס רוזנבלום לאמנויות הבמה, ובשנת 2004 בפרס לנדאו. בשנת 2006 זכה בפרס בסי על יצירתו פולחן האביב. באותה שנה גת נבחר לאמן הקרן למצוינות בתרבות. בשנת 2007 עמנואל העתיק את מקום מגוריו לדרום צרפת, שם ביסס את להקתו,  איתה הופיע בתיאטראות ובפסטיבלים המובילים בעולם. יצירותיו עולות באופן קבוע בפסטיבלים ברחבי העולם, וכן כוריאוגרפיות שהוא מוזמן ליצור עבור הלהקות המובילות בעולם.

תיאטרון מחול ענבל ומרכז אתני רב תחומי ביססו את עצמם כמקור לעשייה אמנותית עכשווית המעודדת שיח תרבותי מגוון ופתוח בין קבוצות שונות המרכיבות את החברה הישראלית. התיאטרון והמרכז מבקשים לעורר שאלות חדשות סביב יצירה, וכן מחקר ודיון אמנותי סביב סוגיות של זהות, אתניות, מסורת ומורשת, תוך התבוננות בעבר ובחינת ההווה. במסגרת חזון זה פועל התיאטרון והמרכז ומעודד שיתופי פעולה, יוזמות אמנותיות ושיח בין יוצרים, למען עשייה חדשה ומאתגרת.

להקת ענבל נוסדה בישראל ב-1949 על ידי הרקדנית והכוריאוגרפית  זוכת פרס ישראל, הגב' שרה לוי-תנאי, במטרה לשמר את המסורת העשירה של תרבות יהודי תימן ולשלב אותה ביצירה מודרנית עכשווית. להקת ענבל, בניהולה האמנותי של לוי-תנאי, זכתה במשך כארבעים שנה רצופות להצלחה רבה, הן בארץ והן בעולם. להקת המחול ענבל פועלת כיום לצד המרכז האתני הרב תחומי ומבקשת להמשיך ולהגשים את חזון הלהקה מימיה הראשונים – לקדם את אמנות המחול, לשמר, לפתח ולבטא את המיוחד בה באמצעות מחקר ושיח מתמשך ומתבונן.

 

כוריאוגרפיה ותאורה: עמנואל גת
רקדנים: שחר ברנר, נועם דויטש, אור סעדי, תמרה דקל, זיו בשור, אשד ויסמן, יהונתן שעל, נעם סגל
מוסיקה: נינה סימון מתוך הופעה חיה בפילהרמוניק הול בניו יורק 1969
ניהול חזרות: תמר ברלב
תלבושות: עמרי אלבו
ניהול טכני: אסף אשכנזי
צילום: עמנואל גת
מנכ"ל ומנהל אמנותי: אלדד גרופי

 

                                            
 


לתשומת ליבכם:
אין כניסה למאחרים
המקומות שמורים עד תחילת המופע
יש להגיע עם אישור ההזמנה מודפס או דרך הסמארטפון
המופע מתקיים בהתאם לתקנות התו הירוק: כניסה תתאפשר למחוסנים, מחלימים ובעלי תוצאת בדיקה שלילית (מ72 שעות קודם לכן לכל היותר) שהינם מגיל 12 ומעלה.

יום ראשון
26/03/2023
20:30
אולם דלל
105 - 140₪