תמר לם, דיוויד קרן וטילמן אוד׳ונל | History was Written by the Losers: Hoedown Showdown

תמר לם, דיוויד קרן וטילמן אוד׳ונל | History was Written by the Losers: Hoedown Showdown

ב-History was Written by the Losers: Hoedown Showdown, תמר לם, דיוויד קרן וטילמן אוד׳ונל מגלמים 3 בוקרים, "המפסידים" שבכותרת. הם נסחפים בין שירה בסגנון עממי על דמויות היסטוריות גדולות (גיבורים, אמנים, פילוסופים, מדענים) לבין ריקודים. הם מגיבים לתנועה של האחר תוך שינוי מתמשך של פרטים מסוימים. ככל שהשירה מתקדמת, אנו מבינים כי למפסידים אין שום אחיזה בעובדות ההיסטוריות. ההיסטוריה שהם מספרים שגויה, אבל מפנה את הדרך להיגיון חדש של אירועים.
הכותרת היא משחק על הקלישאה "ההיסטוריה נכתבת על ידי המנצחים", "המפסידים" מנסים בהומור 
ובמרירות מסוימת להתמודד עם העובדה שהם עצמם לעולם לא ירשמו בשום ספר היסטוריה.
העבודה נוצרה בתמיכת תאטרון WELD, שטוקהולם, ובסיוע הקרן ליוצרים עצמאיים.

דיוויד קרן התחיל את דרכו כרקדן בבלט סן פרנסיסקו, לאחר מכן עבר לפרנקפורט לעבוד עם וויליאם פורסיית׳. הוא יצר כוריאוגרפיות בסגנונות הנעים בין קלאסי לאוונגרד בחללים החל מבתי אופרה ועד אפיקי נהר.

תמר לם התחילה את קריירת הריקוד שלה בניו יורק בלהקת אריק הוקינס. באירופה היא השתתפה במספר רב של הפקות עכשוויות לפני שחזרה לישראל.  בארץ עבדה עם יסמין גודר, איריס ארז, אייל וייזר, ואחרים. היא אחת מצלמי המחול המובילים בישראל.

טילמן אוד׳ונל עבד עם להקות הריקוד המובילות באירופה כרקדן, כוריאוגרף ומורה. הוא זכה בפרס "רקדן לצפות", "כוריאוגרף לצפות" ו"תקווה חדשה" במגזין "בלט טנז". הוא יצר יצירות עם וויליאם פורסיית', דנה מישל, דבורה היי ואחרים.
כוריאוגרפיה, טקסט, מוזיקה, קונספט: תמר לם, דיוויד קרן וטילמן אוד׳ונל
עיצוב תאורה: תומאס זמולו
צילום: תומס זמולו

שבת
13/08/2022
19:00
אולם ירון ירושלמי
90₪